ÜSKÜDAR DERYA ÖNCÜ ANADOLU LİSESİ

 
  Eğitim yolculuğunda temel basamakları teşkil eden ilk ve ortaokul duraklarının geçilmesi ile birlikte birçok yön levhasının yer aldığı önemli bir kavşağa gelinir: Lise Tercih Kavşağı.
Önceki basamaklarda kazanılan temel becerilerin kişiye özel bir şekle dönüşmesi ve istikamet kazanması lise döneminin en önemli vasfıdır. Bu manada lise dönemi, öğrencinin şahsiyetinin ve akademik hedeflerinin olgunlaşması yolunda çok ciddi bir adımdır.
  Lise seçimi, öğrencinin şahsiyetinin ve akademik hedeflerinin hangi istikamet doğrultusunda olacağının da tercihidir aynı zamanda. Velilerimizin büyük çoğunluğu akademik başarının yanı sıra şahsiyet gelişimini de lise tercihindeki en önemli kriterler arasında görmekte, üniversite başarısının yanı sıra öğrenciyi çağın her türlü zararlı etkilerinden muhafaza edebilecek bir ortamı arzu etmektedir. Millî ve mânevî değerlerin bilincinde,  köklerine sadık bir nesil yetiştirme sevdası ile çıktığımız bu yolculukta, Derya Öncü Eğitim Kurumları olarak çeyrek yüzyılı geride bıraktık.
  Derya Öncü Anadolu Lisesi, lise döneminin stratejik öneminin ve veli beklentilerinin bilincinde olarak eğitim-öğretim dengesini sıhhatli bir şekilde kurmayı ilke edinmiştir.   Kendisini tercih eden gençleri bir yandan akademik olarak çıkabilecekleri en üst seviyeye çıkarmayı; bir yandan da sosyal, kültürel ve ahlaki açından gelişmiş bir şahsiyete kavuşturmayı kendisine temel hedef seçmiştir.
  Bir eğitim kurumunun böyle yüksek bir hedefe ulaşmada en önemli vasıtası eğitim anlayışı ve bu anlayışa uygun eğitimci kadrosudur. Öğrencilerini kendilerine teslim edilmiş birer emanet kabul eden Derya Öncü Eğitim Kurumları’nın, onları sadece öğrenci değil birer müslüman ve insan olarak da gören eğitim anlayışı, temel farklarının başında gelir.
  Bu anlayış ekseninde şekillenmiş olan eğitim kadrosu ise arzu edilen hedeflere ulaşmada ahenkli, kararlı ve istikrarlı bir bütünlük arz etmektedir. Eğitim anlayışı ve eğitimci kadrosunun yanı sıra okulun sahip olduğu veli profili de hem öğrencilerin arkadaş çevrelerini  tayin etmesi hem de başarı için olmazsa olmaz “Okul Aile İşbirliği” bakımından hayati öneme sahiptir.
  Derya Öncü Anadolu Lisesi’nin bünyesinde taşıdığı en büyük avantajlardan biri de veli kitlesinin sosyo-kültürel ve ahlaki değerleridir. Velileri ile ortak eğitim ve öğretim hedefleri taşıyan kurumlar ideal okul vasatının sağlanması ve okul aile ahenginin kurulması bakımından büyük bir güce sahiptirler. Bu gücü değerlendiren Derya Öncü Anadolu Lisesi, öğrencilerinin “Hak Bilir” bir iklimde yetişmesini temin etmek için bütün sosyal ve kültürel faaliyetlerini “Değerli” kılma gayreti içindedir.

HER DEM YENİ, YERLİ, DEĞERLİ…
“Geçmişten Bugüne ve Yarına”

ÜSKÜDAR DERYA ÖNCÜ ANADOLU LİSESİ

HABERLER - DUYURULAR - ETKİNLİKLER

 11 Haziran 2024 Salı  İlhan Temiz

Lise Resim Sergisi 2024

Özel Derya Öncü Anadolu Lisesi öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu karakalem resim ve akrilik boya çalışmalarından...

Devamı
 5 Haziran 2024 Çarşamba  İlhan Temiz

Çekmeköy Okul Aile Birliği Buluşmaları

Bizler de öğrencilerimizin her anlamda iyi oluş hâllerini görebilmek adına Okul Aile Birliğimiz ile hemhâl olmaya çalışıyoruz...

Devamı
 3 Haziran 2024 Pazartesi  İlhan Temiz

Seramikte Ustalık Dönemi

Hüner Okulu Projesi (HOP) kapsamında lisemizde geçen sene başlayan seramik atölyesi çalışması, genç sanatçıların...

Devamı
 3 Haziran 2024 Pazartesi  İlhan Temiz

Farklarımızla Arkadaşız

"Farklarımızla Arkadaşız" Sosyal Sorumluluk Projemiz tüm 9.sınıf öğrencilerimizin katılımıyla sene boyunca okulumuza...

Devamı
 3 Haziran 2024 Pazartesi  İlhan Temiz

Gençlik Konseri

Okulumuz sanatsal etkinliklerinin gelenekleşen faaliyeti bahar konseri, bu sene de Müzik Öğretmenlerimiz...

Devamı
 29 Mayıs 2024 Çarşamba  İlhan Temiz

Yüzmede Üsküdar Birinciliği

Yüzme Yarışlarında Sırtüstü stilde Üsküdar 1'incisi, Serbest, Kelebek ve Kurbağalama stillerinde de Üsküdar...

Devamı
 29 Mayıs 2024 Çarşamba  İlhan Temiz

Öncü Sahnesi Hayata Ayna Tutuyor

Öncü Sahnesi oyuncuları Necip Fazıl Kısakürek'in kaleme aldığı "Para" oyununu Murat Ural hocamızın yönetiminde...

Devamı
 27 Mayıs 2024 Pazartesi  İlhan Temiz

Öncü'ye Bahar Geldi

9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerimizin danışman öğretmenlerinin rehberliğinde hazırladıkları dönem proje çalışmalarını...

Devamı
 27 Mayıs 2024 Pazartesi  İlhan Temiz

Özgür Kudüs’ün Şifresi

"Yazar/Şair Buluşmaları" kapsamında mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz etkinlikte "Özgür Kudüs'ün Şifresi" adlı kitabın...

Devamı
 27 Mayıs 2024 Pazartesi  İlhan Temiz

Sabah Namazı Etkinliği 2024

27 Nisan Cumartesi günü Derya Öncü Koleji olarak Validei Cedid Cami'ine sabah namazı programı düzenledik...

Devamı