İlkokul, okul hayatına ilk adımın atıldığı, birçok alanda “ilk”lerin yaşandığı bir dönemdir. Her öğrenci okula kendi deneyimlerini, alışkanlıklarını ve beğenilerini beraberinde getirir. Bilgiyi kendine özgü bir biçimde öğrenme hızına uygun olarak yapılandırır. Akademik hayata ilk adımlarını atan öğrencilerimizin okula, öğrenmeye, arkadaşlarına ve derslere karşı olumlu tutum geliştirmesi büyük önem taşımaktadır.
İlkokula başlayan öğrencilerin okul kültürüne alışmaları, iletişim becerilerini geliştirmeleri, sosyal ilişkilerini güçlendirmelerini amaçlıyoruz. Ayrıca kendilerini güvende hissetmeleri, sorumluluk üstlenmeleri, kendilerini ve çevrelerini tanımaları için uygun iklim hazırlamaktayız.
İlkokulumuzda bilginin ezberletildiği uygulamalar yerine; öğrencilerin dinî, ahlaki, tarihî, kültürel değerleri ve temel yaşam becerilerini yaparak yaşayarak öğrenmelerine imkân tanımaktayız.
Özel Derya Öncü Eğitim Kurumları olarak akademik süreçlerdeki yetkin uygulamalarımız, değerler eğitimindeki dengeli yaklaşımımız ve pedagojik çalışmalarımızla oluşturduğumuz çeyrek asırlık eğitim öğretim tecrübemizi Üsküdar Kampüsümüzde olduğu Çekmeköy Kampüsümüzdeki ilkokulumuzda da sizlerle paylaşacağız.
Biliyoruz ki; çocuklar sevildiklerinden emin oldukları, kendilerini değerli gördükleri ve güvende hissettikleri ortamlarda daha rahat öğrenirler. Bu destekleyici ortamın en önemli bileşeni ise yavrularınız için kadromuza kattığımız şefkatli ve alanında uzman öğretmenlerimizdir.
“Hayalleriniz bize emanet” sloganıyla çıktığımız bu öğrenme yolculuğunda en değerli varlıklarınız olan çocuklarınıza eğitim vermek, onları geleceğe, doğru bir şekilde ve donanımlı olarak hazırlamak için bizler buradayız.
Sevgi ve saygılarımızla…
Heyecanla başladığımız bu kutlu Kur'an öğretimi yolculuğunu muhteşem bir 'Kur'an Şenliği' ile taçlandırdık...
Çekmeköy kampüsü ilkokul fotoğrafçılık kulübü öğrencilerimiz başlattıkları sosyal sorumluluk projesi kapsamında,...
Çekmeköy kampüsü lise kademesinde Seçmeli Sanat/Grafik Tasarım dersi ile dijital illüstrasyon kulübü, ortaokul ve
9 Birincilik ve toplamda 17 derece ile turnuva rekoru kıran öğrencilerimizi ve onları yarışmaya hazırlayan Beden...
Sanat dolu bir dünya için farklı teknikler ve malzemelerle hazırlanan her kademeden öğrencilerimiz, süpriz dolu...
Çekmeköy ilçemizde düzenlenen cross yarışmasında okulumuzu temsilen katılan öğrencilerimiz ilk 3 dereceye...
Millî ve mânevî değerlerin bilincinde, köklerine sadık bir nesil yetiştirme sevdası ile yola çıktık. Kayıt avantajlarımız devam ediyor...
Geleceğin Öncülerini Arıyoruz...
2024-2025 Eğitim Öğretim yılı KAYIT KABUL ve BURSLULUK SINAVI 10 Şubat 2024 Cumartesi günü saat 10:00'da Üsküdar ve Çekmeköy kampüslerinde yapılacaktır.
Özel Çekmeköy Derya Öncü İlkokulu Beceri-Yetenek Kursları Bilgi ve Başvuru Sayfası
"Kend'öz ile Kend'oluş Arasında: İnsan-olmak insan kalmak" Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu