KURUMSAL

KURUMSAL YAPI

Üsküdar Derya Öncü Koleji; eğitim için yapılan fedakarlıkların, kutsal sayılması gereken fedakarlıkların başında geldiğine inanan, insana yapılan yatırımın en büyük yatırım olduğunu düşünen, eğitime duyarlı insanların dayanışması ve ortaklığı ile oluşmuştur. Çok ortaklı yapısıyla geniş bir zemine sahip olan Derya Öncü Eğitim Kurumları, milli ve manevi değerlerine bağlı insanların bir araya gelerek oluşturduğu anonim şirketin çatısı altında kurulmuştur.

Okulumuzun Tarihçesi

29yilDerya Öncü Eğitim Sağlık Yapı ve Ticaret A.Ş ye bağlı 5 yıllık ilkokul olarak 1995 yılında İstanbul Büyük Çamlıca'da hizmet vermeye başlayan kurumumuz, bilahare Öncü Derya Eğitim Hiz. ve Tic. A.Ş bünyesindeki yeni ve çok ortaklı ortaklık yapısıyla hizmetini sürdürmüştür.

Üsküdar ve Çekmeköy kampüslerimizde hizmet veren kurumumuz, hizmet kalitesini yükselterek ve özgün uygulamalarla geçmişle gelecek arasında köprü olma anlayışı çerçevesinde üstün eğitimli insanların yetişmesine katkı vermektedir.

Hem Üsküdar hem de Çekmeköy kampüslerimizde müstakil Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Liseleri ile hizmet veren kurumumuz, 1995'ten bu yana sürdürdüğü başarılı hizmetinin ivmesini her geçen gün artırarak yeni hedeflere yürümenin gururunu taşımaktadır.


MİSYONUMUZ

İlim, teknik, tecrübe bakımından “yeterli”;
duygu, düşünce, davranış bakımından “tutarlı”;
akıl, ruh, beden bakımından “sağlıklı”;
kendisiyle ve çevresiyle “barışık”;
millî ve manevi değerlere “bağlı”;
evrensel değerlere “saygılı” fertler yetiştirmek.

Böylece; fıtratın önündeki engelleri kaldırarak “özgür insan olma” niyetine gayretine katkıda bulunmak.
Bilgi ve teknoloji çağının “nesnesi değil öznesi olan özgün” şahsiyetleri ortaya çıkarmak.

 

VİZYONUMUZ

Tüm öğrencilerini içe dönük kazanımları bakımından “mutlu”;
dışa dönük kazanımları bakımından “başarılı
fertler olarak yetiştirerek “özlenen toplumu” kuracak model bir eğitim kurumu olmak.